Aktualitet

TIA jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët: Nesër do të kryhen 22 fluturime, çfarë duhet të keni parasysh

TIA i ka bërë thirrje qytetarëve se para çdo udhëtimi të kontaktojnë kompaninë ajrore, duke u kërkuar që edhe tërespektojnë protokollin e sigurisë për ruajtjen e higjienës.
Featured image of article: TIA jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët: Nesër do të kryhen 22 fluturime, çfarë duhet të keni parasysh Foto ilustruese

TIRANË- Aeroporti i Rinasit ka njoftuar se për ditën e nesërme janë konfirmuar 22 fluturime, kryesisht për në Turqi, Itali dhe Gjermani. Në një njoftim zyrtar, TIA i ka bërë thirrje qytetarëve se para çdo udhëtimi të kontaktojnë kompaninë ajrore, duke u kërkuar që edhe tërespektojnë protokollin e sigurisë për ruajtjen e higjienës.

Mes të tjerash, TIA iu kujton qytetarëve se “maskat janë të detyrueshme” për të parandaluar përhapjen e infektimeve. ⠀

NJOFTIMI I PLOTË:

22 Fluturimet e konfirmuara për datën 12.09.2020

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Shtune janë:⠀⠀

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Conrad Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Ëizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Ancona dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

✈️Ëizz Air – Tiranë – Memminen dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. ⠀⠀⠀

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

(k.m/dosja.al)

Shto Koment