Aktualitet

‘Ti ke rrjedhur…’/ Babaramo i kthehet keq Kadias: Nga i djathtë u bëre i majtë? S’ke shans të më bësh 5 pyetje…

Ilir Babaramo ka mbështetur protestën duke e cilësuar si presion social, ndërsa Kadia e kundërshtuar. 
Featured image of article: ‘Ti ke rrjedhur…’/ Babaramo i kthehet keq Kadias: Nga i djathtë u bëre i majtë? S’ke shans të më bësh 5 pyetje… Besard Kadia dhe Ilir Babaramo

TIRANË– Debate të ashpra mes gazetarit Ilir Babaramo dhe zv.ministrit të Ekonomisë, Besard Kadia. Të dy të ftuar në emisionin “Open”, janë përplasur lidhur me protestën e kontrollorëve në aeroportin e Rinasit. Babaramo ka mbështetur protestën duke e cilësuar si presion social, ndërsa Kadia e kundërshtuar. 

PJESË NGA DEBATI: 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Babaramo: Nga i djathtë i thekur, tani flet në mënyrë pezhorative për pagat e larta
Kadia: Je gazetar do të të bëj 5 pyetje
Babaramo: Jo fare, të mbaroj unë pastaj.
Kadia: Ti sa e ke rrogën?
Babaramo: E kam konfidenciale, bën shumë gabim… Ti ke rrjedhur
Kadia: Pse futesh në debat kot se ti nuk e kupton këtë çështje
Babaramo: Kur e kupton ti? Më ndërpreve ti mua
Kadia: Vazhdo mbaroje.
Babaramo: Kjo që ka ndodhur është shumë e mirë, sepse Shqipëria po shkonte në një shoqëri të mbyllur. Shikohet greva sikur është grusht shteti. Duhet sikur ça po ndodh.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment