Politike

“Ti je ëngjëlli i Zotit, të ka dërguar perëndia të shpëtosh botën”, Rama nuk përmbahet pas ironisë së qytetarit: Ti mua më merr të keqen

Me anë të një komenti qytetari shpreh ironi ndaj Kryeministrit, po ky i fundit i ka thënë se i merr të keqen.
Featured image of article: “Ti je ëngjëlli i Zotit, të ka dërguar perëndia të shpëtosh botën”, Rama nuk përmbahet pas ironisë së qytetarit: Ti mua më merr të keqen Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka replikuar sot me qytetarët në Facebook, ku u është përgjigjur shqetësimeve. Por jo me të gjithë është sjell njësoj, pasi një qytetari, i është përgjigjur ashpër. Me anë të një komenti qytetari shpreh ironi ndaj Kryeministrit, po ky i fundit i ka thënë se i merr të keqen.

Komenti i Ramës

Qytetari: Jo ti ske ber gje ti je engjelli i zotit te ka derguar perendia per te shpetuar boten ! E para dhe me kryesorja ato qe kan bere “vete” qe Po e thua dhe “vete” pse kto persona jan akoma te lire??? Pikerisht se je ber pal me ata dhe ashtu ka qen nga fillimi! Te operacioni fshesa e ke vendin dhe ti o mjeshter se mos te shkon mendja ndryshe 😉

Rama: Ti dhe kush mendon si ti me merr te keqen mua, se nuk kam ardhur te shpetoj boten po jam zgjedhur te bej nje pune, qe do ta vleresosh mbase kur te kalojne ca vite, ndersa pyetja jote e ka pergjigjen shume te thjeshte dhe s’ka te beje me berjen pale: Une nuk jam as prokuror, as gjykates dhe ajo qe kam bere une per te rindertuar drejtesine, do jete nje nga arsyet pse ty vete, pas ca vitesh do te te vije pak zor nga ky komenti sot!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Qytetari: Shpresoj te jemi gjall deri ateher por kam frik se do jesh ti i pari qe do mbulohesh me turp por ju e hani turpin me buk kte e di un ! Kto prralla thuaja cunave te freshit se trurit tim nuk ia ben dot ate lavazh. Por nga njera ane nuk ke faj se I thon Sali ram berisha nuk esht e thjesht ta rrezosh ate mbetje toksike nji kancer I vertet I vendit tone.gjithsesi mendoja se nuk ke te keqia por meqe paske ti haj un pa merak!

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment