Aktualitet

VIDEO/ Thumana dy muaj pas tërmetit, tashmë qytet i boshatisur. Banorët kthehen vetëm për të kujtuar viktimat e 26 nëntorit

Disa prej tyre u rikthyen sot në Thumanë për të kujtuar viktimat dhe parë atë që ka mbetur pas në qytezën e tyre.
Featured image of article: VIDEO/ Thumana dy muaj pas tërmetit, tashmë qytet i boshatisur. Banorët kthehen vetëm për të kujtuar viktimat e 26 nëntorit Lule të vendosura në vendin ku ndodhi tragjedia

THUMANË- Dy muaj pas tërmetit të 26 nëntorit Thumana, qyteza ku humbën jetën 24 vetë është boshatisur. Pjesa më e madhe e banorëve vazhdojnë janë strehuar në hotelet e Shëngjinit dhe në çadra.

Disa prej tyre u rikthyen sot në Thumanë për të kujtuar viktimat dhe parë atë që ka mbetur pas në qytezën e tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(Marrë nga Zëri i Amerikës)

Shto Koment