Showbiz

“Thjesht të du”, rikthehet fuqishëm Flori Mumajesi, publikon baladën më të bukur për të dashuruarit(VD)

Së fundmi këngëtari ka surprizuar të gjithë fansat dhe kolegët e tij me rikthimin në muzikë.
Featured image of article: “Thjesht të du”, rikthehet fuqishëm Flori Mumajesi, publikon baladën më të bukur për të dashuruarit(VD) Flori Mumajesi

TIRANË – Që prej fitores së “Këngës Magjike” me hitin “Plas” këngëtari Flori Mumajesi nuk u bë më i “gjallë” për publikun.

Këngëtari dhe kantautori i mirënjohur, Flori Mumajesi është një prej emrave më të dashur për publikun shqiptar. Ai gjithmonë ka tërhequr pas vetes mijera fansa duke vjedhur zemrën e tyre me anë të vokalit të unik e të pakrahasueshëm.

Që prej fitores së vitit të kaluar në ‘Këngën Magjike’ Flori u zhduk nga rrjetet sociale dhe nuk postonte më asnjë foto apo video nga jeta e tij private apo profesionale.

Së fundmi këngëtari ka surprizuar të gjithë fansat dhe kolegët e tij me rikthimin në muzikë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe disa ditë më parë ai reagoi përmes një videoje ku tregoi se ka gati dy këngë por vetëm njërën prej tyre  do të publikojë.  E mbrëmjen e sotme Flori ka vendosur të publikojë njërën prej këngëve, dhe ajo është “Thjesht të du”. Një baladë tjetër kjo që e bukur siç di vetëm Flori.

Tani “Thjesht të du” do të buçasë fortë nëpër makina, lokale, shtëpi dhe  kudo të tjetër ku ka njerëz që dashurojnë me shpirt. Me siguri ‘Thjesht të du’ do të bëhet kaq e dëgjuar sa kënga fituese në “Këngën Magjike”, ‘PLAS’.

A.C/Dosja.al

Shto Koment