Virale

Thirrja nga Lymi i Tutit: O dykëmbësha që e quani veten zotëri, mos i hidhni mbeturinat si lopa bajgën

Përmes një tabele, foton e të cilës e shikoni edhe ju, ky person shkruan se të gjithë ata që kanë dy këmbë (njerëzit), dhe që i thonë njëri-tjetrit zotëri apo zonjë, duhet ta meritojnë këtë emër dhe t’i hedhin mbeturinat aty ku duhet.
Featured image of article: Thirrja nga Lymi i Tutit: O dykëmbësha që e quani veten zotëri, mos i hidhni mbeturinat si lopa bajgën Tabela

SHQIPËRI– Një person që ka vendosur të njihet si Lymi i Tutit u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që t’i hedhin mbeturinat aty ku kanë vendin, në kosh.

Përmes një tabele, foton e të cilës e shikoni edhe ju, ky person shkruan se të gjithë ata që kanë dy këmbë (njerëzit), dhe që i thonë njëri-tjetrit zotëri apo zonjë, duhet ta meritojnë këtë emër dhe t’i hedhin mbeturinat aty ku duhet.

E jo ‘si lopa bajgën’, siç shkruan Lymi i Tutit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

O dykëmbësha që i drejtoheni njëri-tjetrit me fjalët zonjë zotëri, meritojeni këtë titull. Mos i hidh mbeturinat si lopa bajgën. Me respekt, Lymi i Tutit,”- shkruhet në tabelë.

Tabela

(f.m/dosja.al)

 

Shto Koment