Politike

‘Dua vetëm një shtëpi’, publikohen pamje dramatike nga tërmeti në Konferencën e Donatorëve (VD)

Thirrjet e tyre janë dëgjuar nga të gjithë liderët e vendeve pjesëmarrëse në këtë konferencë, të cilët do të kontribuojnë për Shqipërinë që të përballojë dëmet e shkaktuara nga dridhjet e tokës.
Featured image of article: ‘Dua vetëm një shtëpi’, publikohen pamje dramatike nga tërmeti në Konferencën e Donatorëve (VD) Pamje nga reportazhi i shfaqur në Bruksel

BRUKSEL- Në Bruksel po zhvillohet sot Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, e organizuar nga Komisioni Evropian. Pas fjalës së Von der Leyen dhe Edi Ramës është publikuar dhe një video nga zonat e shkatërruara nga tërmeti ku të pastrehët kërkojnë ndihmë.

Thirrjet e tyre janë dëgjuar nga të gjithë liderët e vendeve pjesëmarrëse në këtë konferencë, të cilët do të kontribuojnë për  Shqipërinë që të përballojë dëmet e shkaktuara nga dridhjet e tokës.

Zyrtarë të lartë nga 100 shtete, panë nga afër pasojat katastrofike të tërmetit, si dhe dëgjuan klithmën e banorëve të Durrësit e Thumanës që po jetojnë në qiell të hapur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment