Showbiz

Theu rregullat e izolimit për të festuar ditëlindjen/ Rita Ora pasi kërkoi falje paguan gjobën, këgëtarja me famë botërore jep shumë prej 10 mijë £

Burime pranë yllit të muzikës pop konfirmuan se pagoi vullnetarisht gjobën shuma maksimale që çdokush mund të gjobitet për shkelje të rregullave anti Covid. Një ditë më parë, artistja shqiptare kërkoi falje publike duke thënë se ishte diçka e momentit dhe se ka qenë gabim duke pasur parasysh situatën e rëndë nga Covid-19.
Featured image of article: Theu rregullat e izolimit për të festuar ditëlindjen/ Rita Ora pasi kërkoi falje paguan gjobën, këgëtarja me famë botërore jep shumë prej 10 mijë £ Rita Ora

SHBA – Këngëtarja me famë botërore Rita Ora ka paguar një gjobë prej 10 mijë £ për thyerjen e rregullave anti-Covid, pasi organizoi një festë për 30-vjetorin e saj të lindjes. Këngëtarja e mblodhi 30 njerëz në një festë private në restorantin Casa Cruz në Londër, ku dhe rregullat për mbrojtjen e Covid-19 ishin zero.

Burime pranë yllit të muzikës pop konfirmuan se pagoi vullnetarisht gjobën shuma maksimale që çdokush mund të gjobitet për shkelje të rregullave anti Covid. Një ditë më parë, artistja shqiptare kërkoi falje publike duke thënë se ishte diçka e momentit dhe se ka qenë gabim duke pasur parasysh situatën e rëndë nga Covid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Përshëndetje të gjithëve, unë isha e përfshirë në një mbledhje disa miq për të festuar 30 vjetorin e lindjes. Ishte një nxitje e momentit kur vendimi u mor me pikëpamjen e gabuar se ne po dilnim nga bllokimi dhe kjo do të ishte në rregull. Më vjen shumë keq për thyerjen e rregullave dhe nga ana tjetër kuptoj se kjo i vë njerëzit në rrezik. Ky ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm. Duke pasur parasysh kufizimet, unë e kuptoj se sa të papërgjegjshme ishin këto veprime dhe marr përgjegjësi të plotë. Ndihem e zënë ngushtë duke ditur se sa njerëz kanë punuar për të luftuar këtë sëmundje të tmerrshme dhe duke qenë plotësisht të vetëdijshëm për sakrificat që njerëzit dhe bizneset kanë bërë për të mbajtur të gjithë ne të sigurt. Edhe mendova se kjo nuk do ta bëjë atë të drejtë, unë do të kërkoja sinqerisht falje”- tha Rita Ora një ditë më parë në një postim në rrjetet sociale. 

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment