Showbiz

Theu rregullat e izolimit dhe bëri një festë për ditëlindje, Rita Ora kërkon ndjesë publike: Ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm, ndihem e zënë ngushtë….

Në një status në Instastory ajo është shprehur se veproi pas një nxitje të momentit që u mor në pikëpamjen e gabuar.
Featured image of article: Theu rregullat e izolimit dhe bëri një festë për ditëlindje, Rita Ora kërkon ndjesë publike: Ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm, ndihem e zënë ngushtë…. Rita Ora

LONDËR –Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka kërkuar ndjesë publike për festën që bëri në Londër për 30-vjetorin e lindjes. Në një status në Instastory ajo është shprehur se veproi pas një nxitje të momentit që u mor në pikëpamjen e gabuar. Më tej, Rita ka thënë se i vjen shumë keq për thyerjen e rregullave dhe se gabimi i saj është serioz dhe i pafalshëm. Më poshtë ajo shtoi se ndihet keq pasi shumë njerëz po bëjnë shumë sakrifica për të parandaluar përhapjen e sëmundjes dhe se veprimi i saj e rriti mundësinë e përhapjes.

“Përshëndetje të gjithëve, unë isha e përfshirë në një mbledhje disa miq për të festuar 30 vjetorin e lindjes. Ishte një nxitje e momentit kur vendimi u mor me pikëpamjen e gabuar se ne po dilnim nga bllokimi dhe kjo do të ishte në rregull. Më vjen shumë keq për thyerjen e rregullave dhe nga ana tjetër kuptoj se kjo i vë njerëzit në rrezik. Ky ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm. Duke pasur parasysh kufizimet, unë e kuptoj se sa të papërgjegjshme ishin këto veprime dhe marr përgjegjësi të plotë. Ndihem e zënë ngushtë duke ditur se sa njerëz kanë punuar për të luftuar këtë sëmundje të tmerrshme dhe duke qenë plotësisht të vetëdijshëm për sakrificat që njerëzit dhe bizneset kanë bërë për të mbajtur të gjithë ne të sigurt. Edhe mendova se kjo nuk do ta bëjë atë të drejtë, unë do të kërkoja sinqerisht falje”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Instastory i Rita Orës

Ndjesa publike e këngëtares ka ardhur pasi shumë media të huaja e “kryqëzuan” atë për veprimin që kreu në lidhje me organizmin e festës. Lajmin për festën e Ritës e ka sjellë edhe Dosja.al më parë.

(I.A/dosja.al

Shto Koment