Aktualitet

Thellohet kriza në Rinas! Shtyhet hapja e aeroportit, puna mbetet e pezulluar deri më 9 prill

Nisja e fluturimeve do të bëhet ditën e nesërme në orën 07:00.
Featured image of article: Thellohet kriza në Rinas! Shtyhet hapja e aeroportit, puna mbetet e pezulluar deri më 9 prill Aeroporti i Rinasit

TIRANË– Rinisja e punës në aeroportin e Rinasit do të  shtyhet deri në datën 9 prill. Hapja e aeroportit të Rinasit do të shtyhet dhe një ditë më shumë. Nisja e fluturimeve do të bëhet ditën e nesërme në orën 07:00.

Kjo do të bëjë që qytetarët të cilët kishin planifikuar fluturime jashtë vendit të presin dhe një ditë më shumë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Greva në Rinas/ Arrestohen 3 kontrollorë, mbi 20 të shoqëruar gjatë mesnatës! Ushtria dhe FNSH-ja marrin në mbrojtje aeroportin, pritet marrëveshje me homologët e NATO-s (ZHVILLIMET)

(a.b)/dosja.al

Shto Koment