Politike

“The best is yet to come”, Pjerin Ndreu u flet anglisht lezhianëve pas zyrtarizimit si kandidat

Pjerin Ndreu ka reaguar pas zyrtarizimit si kandidat për Bashkinë e Lezhës. Ai u ka folur lezhianëve në Anglisht.
Featured image of article: “The best is yet to come”, Pjerin Ndreu u flet anglisht lezhianëve pas zyrtarizimit si kandidat Pjerin Ndreu

TIRANË- Pjerin Ndreu i cili tashmë është kandidati zyrtar i Partisë socialiste për Bashkinë Lezhë, ka reaguar pas publikimi të listës zyrtare të dalë nga Kryesi a e PS. (Lexo këtu)

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan: “Zyrtarisht kandidat per Kryetar i Bashkise Lezhe. Pergjegjesi, obligim dhe detyrim ndaj gjithe atyre qe besuan dhe besojne se me e mira nuk ka ardhe akome…The Best is Yet to Come !”

Por se cila është më e mira për të cilën e ka fjalën Ndreu, kjo duhet parë. A është më e mira fushata pa kundërshtar, apo marrja formalisht e detyrës, për këtë duhet të përgjigjet vetë Ndreu. Veç kësaj, Ndreu zgjedh të shkruajë anglisht, duke u ‘sjellë’ më pranë europën. 

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Socialiste, janë zyrtarizuar 59 kandidatët e kësaj force politike për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor. Mësohet se Valbona Sako është zgjedhur si kandidate e PS-së për bashkinë Durrës, një emër ky që është mbajtur mister deri në minutat e fundit.  Ende pa emër janë bashkitë: Peqin dhe Has. Kandidatët për këto Bashki priten të zyrtarizohen sot në darkë.

(B.B/ Dosja.al)

Shto Koment