AktualitetRajoni

Thaçi turpërohet në prani të Clinton dhe Albright, masa i fishkëllen kur merr fjalën

Qytetarët e shumtë që janë grumbulluar për të përcjellë nga afër këtë ceremoni, e kanë pritur me ovacione të mëdha momentin kur është përmendur emri i presidentit Bill Clinton duke thirrur “USA USA USA”.

KOSOVE- Para pak çastesh ka filluar ceremonia e shënimit të 20 vjetori të hyrjes së NATO-së në Kosovë dhe çlirimit të Kosovës që po mbahet në sheshin qendror të Prishtinës.

Qytetarët e shumtë që janë grumbulluar për të përcjellë nga afër këtë ceremoni, e kanë pritur me ovacione të mëdha momentin kur është përmendur emri i presidentit Bill Clinton duke thirrur “USA USA USA”.

Megjithatë me fishkëllima është pritur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në momentin kur i është dhënë fjala për hapjen e kësaj ceremonie.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Qytetarët kanë reaguar duke shprehur pakënaqësinë e tyre, karshi Thaçit.

Në këtë ceremoni po marrin pjesë edhe gjenerali Wesley Clarck dhe personalitete të shumta. Marrë nga Gazeta Ekspress

Një Koment në “Thaçi turpërohet në prani të Clinton dhe Albright, masa i fishkëllen kur merr fjalën

  1. popull bq,legen e i pa zhvilluar,se ckishin fershellimat me kete rast madhor vetem grate e tyre kurva e dine

Shto Koment