Rajoni

Thaçi në Hagë, Haradinaj: Nëse konfirmohen akuzat, Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë

Haradinaj u shpreh se është një situatë e vështirë për Kosovën pasi akuzat ndaj UÇK-së e kanë burimin e parë në Beograd dhe Serbia.
Featured image of article: Thaçi në Hagë, Haradinaj: Nëse konfirmohen akuzat, Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë Ramush Haradinaj, ish-kryeministër i Kosovës

TIRANË– Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot rreth akuzave që janë ngritur kundër Presidentit Hashim Thaçi. Në një intervistë në Syri TV, Haradinaj u shpreh se është një situatë e vështirë për Kosovën pasi akuzat ndaj UÇK-së e kanë burimin e parë në Beograd dhe Serbia.

Më tej ai u shpreh se nëse ndodh konfirmimi i ndonjë vepre penale kundër Thaçit apo luftatërëve të tjerë të akuzaur, Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë.

Kosova duhet të bëjë kujdes, të gjithë shqiptarët duhet të bëjnë kujdes, që Kosova të mbetet e pastër në fund të procesit” tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

I pyetur se si e komenton ai faktin që Thaçi po implikon në këtë histori të gjithë UÇK-në dhe Kosovën, Haradinaj tha se akuzat iu drejtohen individëve konkretë, por veprat i vijnë vetvetiu Kosovës e shqiptarëve.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment