Psikologji

Testi me 10 pyetje, që do ju stërvisë trurin dhe do ju relaksojë në të njëjtën kohë!

Testet e ndryshme për sytë, trurin apo aftësi të tjera tuajat janë shumë të domosdoshme sese ju arrini të kuptoni nëse keni probleme me shëndetin apo jo. Provoni të realizoni testin për trurin tuaj.
Featured image of article: Testi me 10 pyetje, që do ju stërvisë trurin dhe do ju relaksojë në të njëjtën kohë! Foto ilustruese
Përditësuar:

TIRANË- Çdo veprim i trupit tonë komandohet nga truri, dhe prandaj shpesh herë bëjmë veprime të pakontrolluara kur truri është i lodhur.

Për të pasur nivel të lartë të vigjilencës duhet të praktikoni sa më shumë  teste të ndryshme në mënyrë që të stërvisni trurin tuaj.

Teste të theshta por që japin rezultat nuk është aspak vështirë të gjesh. Sot në këtë artikull dosja.al ju sjell një test që ka për t’u shërbyer shumë sepse do arrini të kuptoni sesa i vëmendshëm është truri juaj.

Më poshtë keni pyetje për secilën foto, ndërsa në fund mos harroni të llogarisni sesa përgjigje të sakta keni grumbulluar.

Sa këmbë shihni?

A mund të dallosh një mace të ndryshme?

A mund ta gjeni hijen e duhur?

 A shikoni një dre?

A mund të gjeni 2 robotë të ngjashëm?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Cfarë fjale shikoni këtu?

A mund të gjeni një gjarpër mes natyrës?

A shihni dy pemë të ngjashme?

Babai i George ka 5 djem. Këtu keni emrat e 4 prej tyre. Cili është emri i djalit të pestë?

Gjeni gabimin!

Përgjigjet e sakta për 10 pyetjet i keni në foto galerinë më poshtë.

Sa shumë pyetje arritë të gjenit saktë? Ndajeni këtë test me miqtë tuaj dhe na tregoni rezultatet tuaja në komente.

Marrë dhe përshtatur nga Brightside

2 Komente në “Testi me 10 pyetje, që do ju stërvisë trurin dhe do ju relaksojë në të njëjtën kohë!

  1. Shum interesant ky test. Vetem at me pem nuk gjeta un.

  2. Me shkronja nuk e gjeta edh me lula

Shto Koment