Aktualitet

Testet e shpejta, Manastirliu: Së shpejti, hapen disa pika në Tiranë dhe në qytetet e tjera për testimin me rezervim

Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në Facebook ka dhënë lajmin se nga sot ka filluar kryerja e testeve të shpejta.
Featured image of article: Testet e shpejta, Manastirliu: Së shpejti, hapen disa pika në Tiranë dhe në qytetet e tjera për testimin me rezervim Ogerta Manastirliu

TIRANË– Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në Facebook ka dhënë lajmin se nga sot ka filluar kryerja e testeve të shpejta.

“Nga sot ekipet e epidemiologëve të terrenit do të kryejnë edhe testet e shpejta, përveç testimit me metodën PCR, duke rritur aksesin për qytetarët për testimin në kohë dhe të sigurt”, shkruan Manatirliu.

Ndërkohë së shpejti, hapen disa pika në Tiranë dhe në qytetet e tjera për testimin me rezervim pranë mjekut të familjes.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimi i Ministres Manastirliu:

Nga sot ekipet e epidemiologëve të terrenit do të kryejnë edhe testet e shpejta, përveç testimit me metodën PCR, duke rritur aksesin për qytetarët për testimin në #kohë dhe të #sigurt 100,000 teste të shpejta të siguruara dhe do të vijojmë të rrisim kapacitetet me të dy metodat e testimit. Së shpejti, hapen disa pika në Tiranë dhe në qytetet e tjera për testimin me rezervim pranë mjekut të familjes.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment