BotaSport

Del testamenti i Maradonës, ish gruaja dhe dy vajzat nuk përfitojnë asgjë

Gazetarët kanë treguar edhe përmbajtjen e dokumentit të redaktuar nga ish-Pibe de Oro në 2016-ën në Dubai. Marrëdhëniet mes Maradona-s dhe vajzave të tij të para nuk ishin aspak të mira.
Featured image of article: Del testamenti i Maradonës, ish gruaja dhe dy vajzat nuk përfitojnë asgjë Diego Maradona

PORTUGALI– Mediat argjentinase kanë bërë të ditur se Diego Armando Maradona ka përjashtuar tre familjarë nga testamenti i tij.

Bëhet fjalë për ish-gruan Claudia Villafane dhe dy vajzat Dalma dhe Giannina.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gazetarët kanë treguar edhe përmbajtjen e dokumentit të redaktuar nga ish-Pibe de Oro në 2016-ën në Dubai. Marrëdhëniet mes Maradona-s dhe vajzave të tij të para nuk ishin aspak të mira.

Maradona është konsideruar gjithmonë si një prej futbollistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave, duke rivalizuar edhe me legjendën e Brazilit, Pele.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment