Rajoni

Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë godet Greqinë! Dy ishujt ‘shkunden’ gjatë natës, paslëkundjet ende aktive

Sipas Institutit Gjeo-dinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë, ndërsa epiqendra ishte e vendosur 16 kilometra në perëndim të Tilos dhe thellësia 10 kilometra.
Featured image of article: Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë godet Greqinë! Dy ishujt ‘shkunden’ gjatë natës, paslëkundjet ende aktive Foto ilustruese

GREQI– Një tërmet është regjistruar mbrëmjen e djeshme në zonën e detit në perëndim të Tilos, kryesisht në ishujt Kos dhe Nisyros të Greqisë.

Sipas Institutit Gjeo-dinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë, ndërsa epiqendra ishte e vendosur 16 kilometra në perëndim të Tilos dhe thellësia 10 kilometra.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas saj, u regjistruan dhe dy paslëkundje të tjera me madhësi 3.4 dhe 3.3 Righter u regjistruan në të njëjtën zonë. Ndërkohë që zona ende vijon të ketë paslëkundje mirëpo me madhësi të vogla.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment