Rajoni

Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë godet Greqinë! Dy ishujt ‘shkunden’ gjatë natës, paslëkundjet ende aktive

Sipas Institutit Gjeo-dinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë, ndërsa epiqendra ishte e vendosur 16 kilometra në perëndim të Tilos dhe thellësia 10 kilometra.
Featured image of article: Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë godet Greqinë! Dy ishujt ‘shkunden’ gjatë natës, paslëkundjet ende aktive Foto ilustruese

GREQI– Një tërmet është regjistruar mbrëmjen e djeshme në zonën e detit në perëndim të Tilos, kryesisht në ishujt Kos dhe Nisyros të Greqisë.

Sipas Institutit Gjeo-dinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë, ndërsa epiqendra ishte e vendosur 16 kilometra në perëndim të Tilos dhe thellësia 10 kilometra.

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Pas saj, u regjistruan dhe dy paslëkundje të tjera me madhësi 3.4 dhe 3.3 Righter u regjistruan në të njëjtën zonë. Ndërkohë që zona ende vijon të ketë paslëkundje mirëpo me madhësi të vogla.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment