Aktualitet

Tërmeti lëkundi vendin/ E ndjen edhe Fevziu në studio: E shkundi, e shkundi! S’reagova se thashë mos gaboja

Pasi mori informacionin për lëkundjen, Fevziu ndau shqetësimin e tij me të ftuarin e radhës, Elvis Naçin. 
Featured image of article: Tërmeti lëkundi vendin/ E ndjen edhe Fevziu në studio: E shkundi, e shkundi! S’reagova se thashë mos gaboja Blendi Fevziu

TIRANË– Lëkundjet e tërmetit me magnitudë 3.4 të shkallës Rihet, është ndjerë shumë pavarësisht se konsiderohet i dobët. 

Tërmeti është ndjerë edhe në studion e “Opinion”, ku moderatori Blendi Fevziu po zhvillonte një bisedë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliun. Pasi mori informacionin për lëkundjen, Fevziu ndau shqetësimin e tij me të ftuarin e radhës, Elvis Naçin. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E shkundi pak studion Naçi e shkundi. Po shihja dritat që lëviznin por nuk reagova se thashë mos gaboja,”-tha Fevziu.

Epiqendra e tërmetit ishte në Derven, Fushë Krujë dhe sipas IGJEUM u shwnua  magnituda 3.4 e shkallës Rihter me thellësi 34 km. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment