Rajoni

Valë tërmetesh, Greqia tronditet sërish sot nga lëkundjet sizmike

Tërmeti ka rënë 11 kilometra në lindje të qytetit të Tebës.
Featured image of article: Valë tërmetesh, Greqia tronditet sërish sot nga lëkundjet sizmike Termeti i rene

GREQI-Një lëkundje sizmike ka ndodhur ditën e sotme në Greqi. Tërmeti ka rënë 11 kilometra në lindje të qytetit të Tebës.

Tërmeti që ka tronditur Tebën ka qenë me magnitudë 5.2 të shkallës rihter dhe me një thellësi prej 10 metrash. Tërmeti i rënë në Tebë është ndier edhe në kryeqytetin e Greqisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Termeti i rene

Më parë në Greqi 15 kilometra larg ishullit Samos u regjistrua një tërmet me shkallë 6.6 rihter ku dhe shënoi 2 viktima në ishull si dhe 114 në qytetin e Turqisë, Izmirin.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment