Aktualitet

Termet me madhësi 3.9 Rihter në Korçë, lëkundjet u ndjenë dhe në Tiranë

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti në Korçë u ndje me një magnitutë 3.9 të shkallës Rihter.
Featured image of article: Termet me madhësi 3.9 Rihter në Korçë, lëkundjet u ndjenë dhe në Tiranë Foto ilustruese

KORÇË– Një tërmet 5.3 ballë ka ndodhur në Greqi pak minuta më parë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në vendin tonë, kryesisht në Korçë, Bilisht dhe Tiranë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti në Korçë u ndje me një magnitutë 3.9 të shkallës Rihter.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Epiqendra ishte 133 km në juglindje të Bilishtit, ndërsa thellësia e vatrës rezulton të jetë 9 km.

Postimi

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment