Virale

TEORIA KONSPIRATIVE pushton “Tik Tok”! ‘FAKTET’ pse Nënë Tereza ishte person i tmerrshëm, videot kundër saj bëjnë namin: Mikeshë me diktatorë, pagëzonte të krishterët në shtratin e vdekjes

VIDEO
Personazhe me shumë ndjekës, por pa sqaruar edukimin e tyre, pretendojnë se Shënjtorja ishte në të vërtetë një personazh shumë negativ që ka përfituar nga paratë e të pasurve por jo vetëm. Sipas tyre, ajo besonte se të gjithë duhet të vuanin, pasi dhimbja afronte njerëzit me Zotin. 
Featured image of article: TEORIA KONSPIRATIVE pushton “Tik Tok”! ‘FAKTET’ pse Nënë Tereza ishte person i tmerrshëm, videot kundër saj bëjnë namin: Mikeshë me diktatorë, pagëzonte të krishterët në shtratin e vdekjes Nene Tereza

SHBA– Interneti është një “mjedis” perfekt për të përhapur teori konspirative! Së fundmi, në rrjetin e aplikacionit “Tik Tok”, po qarkullon një video, ku “dekonspirtohet” e vërteta e Nënë Terezës. 

@k4554ndr4you ask, I deliver🕺🏻thank you for 200k holy moly ##historicalfacts ##whatilearnedtoday ##motherteresa ##behindhereyes ##educationalpurposesonly♬ Classical Music – Classical Music


Personazhe me shumë ndjekës, por pa sqaruar edukimin e tyre, pretendojnë se Shënjtorja ishte në të vërtetë një personazh shumë negativ që ka përfituar nga paratë e të pasurve por jo vetëm. Sipas tyre, ajo besonte se të gjithë duhet të vuanin, pasi dhimbja afronte njerëzit me Zotin. 

 

@whodidwhatnowpodTerrible ##history ##historytiktok ##historytok ##learnontiktok ##funfacts ##historical ##asianhistory ##calcutta ##motherteresa ##thief ##nun ##saints

♬ original sound – Who Did What Now

Po ashtu pretendojnë se gjatë misionit të saj pagëzonte besimtarët hindu dhe myslimanë, duke i konvertuar pa dijeninë e tyre në të krishterë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

PIKAT KU BAZOHEN VIDEOT:

Pagëzoi fshehurazi hindutë dhe myslimanët teksa ndodheshin në shtratin e vdekjes

E cilëson sëmundjen e SIDA si një ndëshkim për të qenurit gay edhe pse ishte viti 1989 dhe njerëzit e dinin se nuk ishte ky rasti

Ishte mikeshë me diktatorë, politikanë dhe njerëz të këqinj

Mendonte se vuajtja të afronte më shumë me zotin.

Merrte $72.000.000 çdo vit dhe thoshte: Only God is my banker

Spitalet që ajo ndërtonte ngjanin me një kamp përqëndrimi. 

(k.m.dosja.al)

Etiketa:

Një Koment në “TEORIA KONSPIRATIVE pushton “Tik Tok”! ‘FAKTET’ pse Nënë Tereza ishte person i tmerrshëm, videot kundër saj bëjnë namin: Mikeshë me diktatorë, pagëzonte të krishterët në shtratin e vdekjes

  1. Ikni moj plehra tik roku

Shto Koment