Aktualitet

Rrëmbimi nuk iu funksionoi, e qëlluan! Sulmuan në grup një person, arrestohet pas një viti 29-vjeçari i RREZIKSHËM në Fier

VIDEO
Selmanaj, konsiderohej si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve.
Featured image of article: Rrëmbimi nuk iu funksionoi, e qëlluan! Sulmuan në grup një person, arrestohet pas një viti 29-vjeçari i RREZIKSHËM në Fier Momenti nga arrestimi

FIER– Emiljano Selmanaj është 29-vjeçari i cili u arrestua nga Policia e Fierit, pasi në bashkëpunim me disa të tjerë sulmuan një person.

Sulmi ka ndodhur në 17.08.2020, në Patos, ku mbeti i plagosur me armë zjarri personi me inicialet K. S. Pesë shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë tentuar ta rrëmbejnë me forcë dhe më pas e kanë qëlluar me armë zjarri shtetasin K. S., i cili ka mbetur i plagosur, si rezultat i veprimeve hetimore dhe informacioneve të marra në rrugë operative për vendndodhjen e një tjetër personi të dyshuar si bashkautor, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i tij.

Selmanaj, konsiderohej si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve. Gjykata e Fierit ka vendosur për të masën e sigurimit “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasje me paramendim” e mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


NJOFTIMI I POLICISË:

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim me rrezikshmëri shoqërore në fushën e krimeve kundër personit dhe armëmbajtjes pa leje. Kapet dhe ndalohet 29-vjeçari i shpallur në kërkim, i dyshuar si bashkautor në ngjarjen e ndodhur në 17.08.2020, në Patos, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi K. S. Në lidhje me ngjarjen e ndodhur në datën 17.08.2020, në afërsi të stadiumit në Patos, ku pesë shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë tentuar ta rrëmbejnë me forcë dhe më pas e kanë qëlluar me armë zjarri shtetasin K. S., i cili ka mbetur i plagosur, si rezultat i veprimeve hetimore dhe informacioneve të marra në rrugë operative për vendndodhjen e një tjetër personi të dyshuar si bashkautor, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i tij. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në DVP Fier kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim E. S., 29 vjeç, banues në Patos, i dënuar më parë për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 03.09.2020, ka  vendosur për këtë shtetas masën e sigurimit “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasje me paramendim” e mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment