Sport

Tentoi vetëvrasjen! Nuk ka paqe për familjen e Emiliano Sala-s, pas vdekjes së babit,motra e ish-sulmuesit u gjet…

Megjithatë kalvari i vuajtjeve nuk ka fund për familjen e argjentinasit pasi motra e ish-futbollistit, Romina Sala ka tentuar vetëvrasjen, fatmirësisht pa mundur të finalizojë aktin e saj, por me pasoja të rënda.
Featured image of article: Tentoi vetëvrasjen! Nuk ka paqe për familjen e Emiliano Sala-s, pas vdekjes së babit,motra e ish-sulmuesit u gjet… Romina dhe Emiliano Sala

ARGJENTINË-Për familjen e Emiliano Sala nuk ka qetësi. Pas tragjedisë së vitit 2019, kur ish-sulmuesi humbi jetën në kanalin e La Manshit, teksa po udhëtonte me një avion charter drejt Britanisë, për t’iu bashkuar Cardiff City-t, skuadrës me të cilën sapo kishte nënshkruar,3 muaj nga kjo tragjedi, u nda nga jeta edhe babai i tij, Horacio Sala për shkak të një sulmi në zemër.

Megjithatë kalvari i vuajtjeve nuk ka fund për familjen e argjentinasit pasi motra e ish-futbollistit, Romina Sala ka tentuar vetëvrasjen, fatmirësisht pa mundur të finalizojë aktin e saj, por me pasoja të rënda.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Siç mësohet, ajo është transportuar menjëherë në spitalin e Santa Fe në Argjentinë, ku ndodhet nën kujdesin intensiv të mjekëve dhe e intubuar me respirator artificial. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes dhe arsyeja që e çoi Romina Sala në ndërmerrte këtë veprim.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment