Aktualitet

Mashtroi punonjësit! Tentoi të kalojë kufirin me dokumenta të falsifikuara, arrestohet turku në Durrës

Bëhet e ditur se turku me inicialet M.Y, 31-vjeç ka treguar dokumentet të falsifikuara për të kaluar në portin e Durrësit. 
Featured image of article: Mashtroi punonjësit! Tentoi të kalojë kufirin me dokumenta të falsifikuara, arrestohet turku në Durrës Policia e Durrësit

DURRËS– Një shtetas turk është kapur nga autoritetet shqiptare pasi po tentonte të kalonte kufirin me dokumenta të falsifikuara. Bëhet e ditur se turku me inicialet M.Y, 31-vjeç ka treguar dokumentet të falsifikuara për të kaluar në portin e Durrësit.

Në momentin që punonjësit e kanë pikasur kanë bërë të mundur ndalimin e tij me anë të ndihmës së policisë.

NJOFTIMI:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Specialistët e Hetimin Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin turk M. Y., 31 vjeç, pasi në PKK Port Durrës, ka tentuar të kalojë kufirin me dokumenta të dyshuara si të falsifikuara.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment