Politike

Tensionet në vend, Meta letër kreut të burgjeve: Të merren të gjitha masat, të ruhet siguria

 • Përplasje dhe dhunë në mbarë vendin, PD mësyn në KZAZ, gaz lotsjellës nga policia, disa të plagosur
 • Presidenti ka kërkuar të dijë për sigurinë në burgje.
  Featured image of article: Tensionet në vend, Meta letër kreut të burgjeve: Të merren të gjitha masat, të ruhet siguria

  TIRANË– Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve pas tensioneve të shumta që kanë përfshirë Shqipërinë. 

  Mësohet se në letrën e dërguar drejt Agim Ismailit, Meta ka kërkuar informacion në lidhje me sigurinë në burgje.

  Duke vlerësuar situatën e tensionuar në vend, Presidenti ka kërkuar të merren të gjitha masat e nevojshme për të ruajtur sigurinë në burgje.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Dhunë, përplasje, gurë, shkopinj e gaz lotsjellës. Kjo është panorama e Shqipërisë së 19 qershorit 2019, ditë kur në të gjitha bashkitë kryesore në vend janë shënuar episode dhune.

  Mbështetësit e Partisë Demokratike, të shoqëruar nga ish-deputetët kanë tentuar të hyjnë nëpër KZAZ e Kavajës, Kamzës, Burrelit, Gjirokastrës, Pogradecit, Bilishtit. 

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment