Rajoni

Televizioni kombëtar grek publikon pamjet nga Tirana, java çame “tërbon” shtetin fqinj: Provokim!

VIDEO
Duke transmetuar një deklaratë të kreut të PDIU të transmetuar në ABC News, televizioni grek thotë se çamët kanë kërkuar dëbimin e grekëve të Epirit të Veriut, si dhe aneksimin e territoreve greke.
Featured image of article: Televizioni kombëtar grek publikon pamjet nga Tirana, java çame “tërbon” shtetin fqinj: Provokim!

GREQI-Televizioni kombëtar grek “ANT 1” i ka quajtur provokime ceremonitë e mbajtura në Shqipëri në për të kujtuar 76-vjetorin e genocidit grek në Çamëri.

Duke transmetuar një deklaratë të kreut të PDIU të transmetuar në ABC News, televizioni grek thotë se çamët kanë kërkuar dëbimin e grekëve të Epirit të Veriut, si dhe aneksimin e territoreve greke.

Ata kanë ndarë edhe foto nga ajo që u quajt Java Çame, duke i quajtur provokim për palën greke.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga:AbcNews

(A.K.Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment