LIVE UPDATES
Aktualitet

VIDEO- Degradon sherri brenda lokalit! Dy të plagosur tek ish-parku i Autobusëve

13 Tetor 2021, 15:04 Nga DOSJA
VIDEO- Degradon sherri brenda lokalit! Dy të plagosur tek ish-parku i

TIRANË– Aleksandër Nikolli 27 vjeç dhe Xhulio Vela, 25 vjeç, të dy banues në Tiranë kanë mbetur të plagosur me armë zjarri. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 17:00 të pasdites së sotme tek zona e ish-Parkut të Autobusëve në Tiranë. Të dy ndodheshin në një bar-kafe në këtë zonë, kur kanë nisur të konfliktoheshin verbalisht me disa persona të tjerë, të cilët janë identifikuar dhe janë shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit. 

Sherri degradoi në konflikt fizik e në përdorimin e armës së zjarrit. Si pasojë e të shtënave Nikolli ka marrë një plumb në këmbë e i plagosur ka mbetur gjithashtu edhe Vela. Të dy janë dërguar në spital ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore dhe mësohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Shkak për sherrin dyshohet të jenë bërë prishja e pazareve të drogës, por ende nuk dihen detaje të mëtejshme. 


Dosja.al ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes, ku dallohen qartë efektivët e Policisë në vendin e ngjarjes, të cilët i kanë vënë prangat një të riu me kapale dhe tuta, por ende nuk dihet roli i tij në ngjarjen e sotme. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe janë sekuestruar pesë gëzhoja. Ndërkohë një tjetër person ka arritur që të largohet nga vendi i ngjarjes. Mësohet se personi në fjalë ka kërkuar të marrë një taksi për të ikur më shpejt, por ‘makina e verdhë’ duke parë situatën në zonë, nuk i ka ardhur në ndihmë dhe nuk ka ndaluar e për pasojë ai ka ikur me këmbë.

Në njoftimin zyrtar, Policia e Shtetit bën me dije se janë ngritur grupe për kapjen e autorëve të plagosjes, por ende nuk ka asnjë të arrestuar zyrtarisht. Të dy të plagosurit, si Nikolli dhe Vela rezultojnë të jenë persona me precedentë penalë. Ata janë skeduar më herët për trafik të lëndë narkotike. Vela ka qenë arrestuar në Itali një vit më parë për të njëjtën arsye. Kjo plagosje vetëm kur nuk kanë kaluar ende 24 orë nga atentati ku ra pre 22-vjeçari Redi Balla. Balla ndodhet ende në spital ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, por nuk ka dhënë detaje mbi personat që e qëlluan. 

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

ORA 19:12

U plagos sot, del nga spitali Nikolli, Vela në gjendje të rëndë, gjenden 5 gëzhoja

ORA 18:56

Identifikohen autorët e plagosjes së dyfishtë në Tiranë, shkak, prishja e pazareve

ORA 17:39

Zbardhen emrat e të plagosurve tek Ish-Parku i Autobusëve

ORA 17:37

DETAJE/ Të dy të plagosurit tek ish-Parku i Autobusëve janë 25 vjeç

ORA 17:32

Sherri nisi në lokal, si ndodhi plagosja e dyfishtë në Tiranë

ORA 17:16

FOTO-EKSKLUZIVE! Çfarë roli ka? Momenti kur policia arrestoi të riun tek ‘ish-Parku’

ORA 17:12

FT: Gjaku “lumë” në rrugë, PAMJE nga vendi ku plagos i riu në Tiranë

ORA 17:09

VIDEO-Një i plagosur, i shtrirë në barrelë! Dalin pamjet e para

(k.m/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet aleksander nikolla plagosje tek ish-parku i autobuzeve tirane xhulio vela aleksander nikolla plagosje tek ish-parku i autobuzeve tirane xhulio vela

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra