Aktualitet

“Të respektuan si vajzë e bukur”, aktivistja braktis LIVE emisionin, akuza Sazan Gurit: Mbylle gojën, bën dhe seksîzëm

Pas shumë replikave aktivistja vendosi që të braktiste emisionin dhe e fyeu duke i thënë se ishte një injorant dhe e akuzoi për dhunë
Featured image of article: “Të respektuan si vajzë e bukur”, aktivistja braktis LIVE emisionin, akuza Sazan Gurit: Mbylle gojën, bën dhe seksîzëm Gresa Hasa dhe Sazan Guri

TIRANË- Aktivistja Gresa Hasa dhe ambientalisti Sazan Guri u përfshinë në një debat të ashpër që e detyroi aktivisten të largohet nga emisioni. Hasa gjatë debatin të “360 gradë” në RTV Ora, akuzoi gjeologun Guri se ai po bënte seksizëm me të dhe i kërkoi disa herë që të mos i fliste më, por debati mes tyre vijoi.

Pas shumë replikave aktivistja vendosi që të braktiste emisionin dhe e fyeu duke i thënë se ishte një injorant dhe e akuzoi për dhunë

REPLIKAT

Hasa: Ambienti është kaq toksik, ka kaluar jashtë teme  Nuk kam asgjë për të thënë, çfarë kisha për të thënë i thashë. Nuk jemi brenda temës, nuk e ndjej veten pjesë të një diskutimi të tillë. (Ndërhyn Sazan Guri). Nuk ka nevojë të më prekni

Guri: Jashtë teme brenda teme, kush je ti që përcakton. Ti i kërkon hesap atij (Artur Meçes)

Hasa: Zotëri më ngre zërin do të denoncoj

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Guri: Të respektuan si vajzë e bukur

Hasa: Si vajzë e bukur?? Edhe seksizëm. Ore zotëri mund ta mbyllësh gojën.

Guri: Ne jemi bashkë.

Hasa: Ne s’jemi bashkë sepse unë nuk kam respekt për burra si puna jote që janë seksist, nacionalistë dhe injorantë. Kjo është dhunë, që po ndodh LIVE në TV. Ky emision ndërpritet dhe mua më vjen  keq që jam këtu.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në ““Të respektuan si vajzë e bukur”, aktivistja braktis LIVE emisionin, akuza Sazan Gurit: Mbylle gojën, bën dhe seksîzëm

  1. NJË FYÇKË IDIOTE,. DHE VETËM KAQ!
    KËTU FILLON DHE MBARON AJO QENIE BIOLOGJIKE.

Shto Koment