Politike

Të përqafuar! Kryemadhi i hedh krahun Metës, uron Pashkët: Gëzuar nga ne të dy!

FOTO
Kryemadhi ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Pashkëve Ortodokse.
Featured image of article: Të përqafuar! Kryemadhi i hedh krahun Metës, uron Pashkët: Gëzuar nga ne të dy! Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta

TIRANË– Monika Kryemadhi ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Pashkëve Ortodokse. Ajo ka ndarë një foto së bashku me presidentin Meta ku shihet që i ka hedhur krahun. Kryetarja e LSI-së i shpreh urimet qytetarëve për këtë ditë të veçantë.

MESAZHI:

Miq dhe dashamirës, GËZUAR nga ne të dy! Zoti është i madh dhe gjithmonë pranë atyre që besojnë tek e mira. Bekime për ju dhe familjet tuaja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta

Besimtarët ortodoksë në të gjithë Shqipërinë kremtojnë sot ngjalljen e Jezu Krishtit në meshën e Pashkëve. Në të gjitha kishat ortodokse të vendit, për vitin e dytë radhazi, po kremtohet festa më e rëndësishme e kalendarit ortodoks, e ndikuar nga masat anti COVID.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment