Politike

” Të paska lënë Lali Eri me sahatin e vjetër”/ Kryemadhi batuta me analistin Minxhozi:  Koalicioni me PS ishte frena-freksion, iku LSI dhe pastaj shkoi në greminë

Duke iu përgjigjur një ndërhyrjeje të Minxhozit, i cili i kujtoi dhe koalicionin me të majtën, Kryemadhi tha se ajo aleancë ishte frena-freksion.
Featured image of article: ” Të paska lënë Lali Eri me sahatin e vjetër”/ Kryemadhi batuta me analistin Minxhozi:  Koalicioni me PS ishte frena-freksion, iku LSI dhe pastaj shkoi në greminë

TIRANË– Kryetarja e Partisë Socialiste, Monika Kryemadhi mbrëmjen e sotme teksa ka folur për situatën e Covid-19 në vend ka shkëmbyer disa batuta me analistin Skënder Minxhozi.

Duke iu përgjigjur një ndërhyrjeje të Minxhozit, i cili i kujtoi dhe koalicionin me të majtën, Kryemadhi tha se ajo aleancë ishte frena-freksion. Më pas anlasiti i është përgjigjur duke i thënë se çmimet e dritave dhe të ujit nuk kanë lëvizur fare, sakaq Kryemadhi me shaka i ka thënë se Erion Veliaj e ka lënë me orën e vjetër.

“Kriza ekonomike kishte nisur që para se të ndodhte tërmeti. Pasuroi 3-4 duar. Dëmtimi i ekonomisë shqiptare nisi me koncesionet. Rrënimi i ekonomisë, largimi i të rinjve, mungesa e një vendi pune, e sistemit arsimor, janë arsyet. Dëmtimi i ekonomisë shqiptare, mungesa e transparencës, e blloqeve politike dhe kapjes pas fijes së barit, ku është mungesa e vendeve të punës dhe largimi i qytetarëve, janë arsyet.”, tha Kryemadhi.

Pjesë nga diskutimi në studio

Skënder Minxhozi: Mos u shtyni përtej tërmetit pasi dalim tek katër-viteshi i bashkëqeverisjes LSI-PS.

Kryemadhi: Ishte frena-freksion. Iku LSI dhe pastaj shkoi në greminë. Merrni librezën e ujit dh të dritave. Ju paguani më shumë sot apo para 4 vitesh?! Sot e keni më lirë çmimin e ujit dhe të dritave?!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Minxhozi: S’ka lëvizur fare

Kryemadhi: Epo të paska lënë me sahatin e vjetër Lali Eri, s’ta paska ndërruar

Balla: Kjo ishte batutë

Minxhozi: Po batutë, por jo më e bukur se e para.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment