Aktualitet

Të lahesh në baltë? Pamjet që s’do të donit t’i shikoni në Dhërmi, deti i ndotur

Dhe çdo turist, përballë kësaj pamjeje, jo vetëm që nuk do të donte të futej të lahej, por ndoshta kur dikush ta pyeste se çfarë përshtypje i ka lënë plazhi në Dhërmi do i vinte menjëherë në mendje ndotja e tepërt.
Featured image of article: Të lahesh në baltë? Pamjet që s’do të donit t’i shikoni në Dhërmi, deti i ndotur Deti i ndotur

DHËRMI– Fotoja që po shikoni tregon se deti në Dhërmi nuk është ai me ngjyrë të kaltër që reklamohet shpesh dhe fton turistët të lahen në te. Një pjesë e ujit, siç shihet mjaft qartë, është krejtësisht e ndotur.

Dhe çdo turist, përballë kësaj pamjeje, jo vetëm që nuk do të donte të futej të lahej, por ndoshta kur dikush ta pyeste se çfarë përshtypje i ka lënë plazhi në Dhërmi do i vinte menjëherë në mendje ndotja e tepërt.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Deti i ndotur

Ku është përgatitja e bujshme për sezonin turistik? Edhe nëse kjo ngjajre ka ndodhur nga papërgjegjshmëria e banorëve të zonës, autoritetet duhet të kishin marrë masat për të stabilizuar gjithçka, duke marrë parasysh edhe pasoja që mund të ketë kjo ndotje.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment