Bota

Të kërcesh salsa dhe të ruash distancën sociale, njihuni me metodën e re që pritet të bëhet trend gjatë pandemisë

VIDEO
Të dy, teksa janë në sinkron me lëvizjet e tyre, mëbteten vetëm tek litarët, duke ruajtur kështu edhe distancën sociale, duke qenë se jemi në një kohë pandemie.
Featured image of article: Të kërcesh salsa dhe të ruash distancën sociale, njihuni me metodën e re që pritet të bëhet trend gjatë pandemisë Momente nga videoja

SPANJË– Videoja e kapur në rrugët e Madridit tregon dy balerinë të paisur me maska dhe me litar elastik që kërcejnë në mënyrë perfekte salsa.

Të dy, teksa janë në sinkron me lëvizjet e tyre, mëbteten vetëm tek litarët, duke ruajtur kështu edhe distancën sociale, duke qenë se jemi në një kohë pandemie.

Videoja e kapur nga gazetarja spanjolle “Bianca Padro Ocasio” është bërë virale në rrjetet sociale duke marrë mbi dy milionë klikime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo mënyrë e re kërcimi pritet që të kopjohet edhe nga të tjerë, duke e bërë kështu trendin e kohës për të shijuar një kërcim dhe për të ruajtur shëndetin në të njëjtën kohë.

(i.a/dosja.al)

Shto Koment