Showbiz

“Të jetojmë me forcë të mbinatyrshme”, Anna Oxa ndez skenën e ‘Këngës Magjike’ dhe jep mesazhin për shqiptarët

Mes këngëtarëve shqiptarë që performuan natën e parë, këndoi edhe Anna Oxa, këngëtarja e njohur italiane.
Featured image of article: “Të jetojmë me forcë të mbinatyrshme”, Anna Oxa ndez skenën e ‘Këngës Magjike’ dhe jep mesazhin për shqiptarët Anna Oxa

TIRANË– Mbrëmjen e djeshme  teksa u mbajt  edhe nata e parë e “Këngës Magjike”  pamë që të gjithë këngëtarët  pjesmarrës  por jo  vetëm u solidarizuan me viktimat e prekura nga tërmeti, ndërsa i gjithë  frstivali primare tashmë ka moton  “këndopërtëndërtuar”, krejt ndryshe nga vitet e tjera.

Mes këngëtarëve shqiptarë që performuan natën e parë, këndoi edhe Anna Oxa, këngëtarja e njohur italiane.

Anna ka surprizuar të gjithë publikun me  daljen e saj  në skenë, e gjitha në të zeza ajo ka kënduar L’America non c’è.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ajo i është bashkuar kësaj kauze sapo kishte mësuar  se të ardhurat e nga  biletat e këtij festivali do të shkonin  për të prekurit nga  tërmeti.

“Duhet të mësojmë të jetojmë me forcë të mbinatyrshme, që ndonjëherë na lëvizin dhe ndjenjat tona, ndaj duhet të kemi mundësinë për të ndërtuar. Duhet të krijojmë kompeticionin më të bukur, më origjinal të mundshëm. Unë jetoj në Zvicër dhe kam fatin që të shoh ato male të mrekullueshme dhe të kuptoj se sa qeniet njerëzore mund të ndahen nga vetvetja. Ju ftoj që të futemi përmes çdo platforme të artit, duke dhuruar që që i përket një shprehje më natyrale, një kënge natyrale.”-është shprehur Anna Oxa.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment