Aktualitet

“Të hiqet ora policore”/ A duhen zbutur masat anti-COVID, propozimi i mjekëve: Baret dhe restorantet të mbyllen gjatë natës

VIDEO
Ndonëse kemi numër në rënie të të infektuarve ende kemi humbje jete, por kjo i referohet të sëmurëve të para dy javëve. Por si do të jetë vera 2021?
Featured image of article: “Të hiqet ora policore”/ A duhen zbutur masat anti-COVID, propozimi i mjekëve: Baret dhe restorantet të mbyllen gjatë natës Foto ilustruese

Të hiqet ora policore për qytetarët, por jo për baret dhe restorantet si dhe të hiqet detyrimi për maskat në ambientet e hapura. Këto janë sugjerimet e epidemiologut Ilir Alimehmeti për komitetin ekspertëve të paktën për këtë periudhë ku shifrat e epidemisë covid 19 kanë rënë ndjeshëm.

Ndonëse kemi numër në rënie të të infektuarve ende kemi humbje jete, por kjo i referohet të sëmurëve të para dy javëve. Por si do të jetë vera 2021 ?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Situata pritet të jetë më e mirë pasi tanimë një pjesë e mirë e qytetarëve kanë rënë në kontakt me virusin dhe pas pak kohësh do të fillojë të ndihet edhe impakti i vaksinimit pasi deri më tani është fare i ulët përsa kohë kemi vetëm 170 mijë persona të vaksinuar me të dy dozat e vaksinës.

Marrë nga Top Channel

Shto Koment