Bota

Të dhënat zyrtare të vaksinës kundër COVID/ Shkencëtari: Efektet anësore janë mesatare, ja sa zgjasin!

Shumica e efekteve anësore janë shumë mesatare dhe zgjasin vetëm një ditë, ose gjysmë dite tha ai.
Featured image of article: Të dhënat zyrtare të vaksinës kundër COVID/ Shkencëtari: Efektet anësore janë mesatare, ja sa zgjasin! Munir Pirmohamed, shkencetar ne Britani, pjese e grupit prodhues te vaksines

BRITANI- Profesori Munir Pirmohamed, një nga shkencëtarët të përfshirë në prodhimin e vaksinës kundër COVID,  deklaroi në konferencën e parë zyrtare të prezantimit të të dhënave për vaksinën e Pfizer, se siguria e vaksinës është njësoj si me prodhimet e tjera për sëmundjet e tjera.

Shumica e efekteve anësore janë shumë mesatare dhe zgjasin vetëm një ditë, ose gjysmë dite tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai shtoi se me rëndësi është mbikqyrja e qytetarëve pas vaksinimit dhe monitorimi i tyre, por nuk kërkohet asnjë test para marrjes së vaksinës.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment