Aktualitet

Të dënuar për vrasje, rrëbim dhe drogë/ OFL zbarkon në Shkodër, iu çon pusullën 5 “të fortëve” (EMRAT)

Në sitën e OFL-së janë: Dorjan Jahelezaj, Grenit Hasanpapaj, Kreshnik Haxhiaj, Mark Lekndreaj dhe Milazim Ndreshaj.
Featured image of article: Të dënuar për vrasje, rrëbim dhe drogë/ OFL zbarkon në Shkodër, iu çon pusullën 5 “të fortëve” (EMRAT) Operacioni Forca e Ligjit

TROPOJË-OFL (Operacioni Forca e Ligjit) ka zbarkuar këtë premte në Tropojë, ku u ka çuar formualët 5 të dënuarve. Mësohet se në sitën e OFL-së janë Dorjan Jahelezaj,
Grenit Hasanpapaj, Kreshnik Haxhiaj, Mark Lekndreaj dhe Milazim Ndreshaj. 5 personat janë dënuar për vrasje, rrëmbim personi dhe trafik droge. Ata duhet të deklarojnë pasurinë e tyre brenda 48 orëve.

Njoftimi i Policisë:
Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

• D. J., banues në Tropojë, i dënuar për veprën penale “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”;

• G. H., banues në Tropojë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”;

• K. H., banues në Tropojë, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

• M. L., banues në Tropojë, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;

• M. N., banues në Tropojë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me armë”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme. OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special. OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al 

Shto Koment