Aktualitet

Të dënuar për vjedhje me dhunë/ OFL iu dërgon pusullën 3 “të fortëve” të Tiranë (EMRAT)

Xhesio Hajdari, Gentian Shehaj dhe Eno Barolli duhet të deklarojnë pasuritë e tyre brenda 48 orëve.
Featured image of article: Të dënuar për vjedhje me dhunë/ OFL iu dërgon pusullën 3 “të fortëve” të Tiranë (EMRAT) OFL
Përditësuar:

TIRANË- OFL (Operacioni Forca e Ligjit) u ka dërguar formularët për të deklaruar pasurinë 3 të dënuarve të tjerë: Xhesio Hajdari, Gentian Shehaj, Eno Barolli. Të tre personat janë dënuar për vjedhje me dhunë. Ata duhet të deklarojnë pasuritë e tyre brenda 48 orëve.

Njoftimi i Policisë:

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Xh. H., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, e kryer në bashkëpunim;

G. Sh., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë” e kryer në bashkëpunim;

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E. B., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë” e kryer në bashkëpunim.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

J.V/Dosja.al

Shto Koment