Aktualitet

Të dënuar me nga 25 vite burg për vrasje, cilët janë 3 personat e shpallur në kërkim (EMRAT+FOTO)

Pjetër Pacani, Jak Gjini dhe Besmir Xhebexhia janë në kërkim pasi janë dënuar nga gjykata me nga 25 vite burg për vrasje.
Featured image of article: Të dënuar me nga 25 vite burg për vrasje, cilët janë 3 personat e shpallur në kërkim (EMRAT+FOTO) Besmir Xhebexhia, Pjetër Pacani dhe Jak Gjini

Tiranë- Policia e Shtetit ka nxjerrë emrat e tre personave që janë në kërkim pasi janë dënuar nga gjykata me 25 vite burg. Sipas Policisë Pjetër Pacani është në kërkim, pasi është dënuar me 25 vjet burgim për vrasjen e dy personave me iniciale N. Z. dhe V. Gj. Po kështu, në kërkim është edhe Jak Gjini  pasi ka vrarë  me armë zjarri për motive të dobëta, shtetasin P. B.  Ndërsa Besmir Xhebexhia, i dënuar me 25 vite burg ka vrarë me armë zjarri, për motive të dobëta, vëllezërit A. N. dhe R. N.

Njoftimi i Policisë:

Tre të kërkuar të tjerë, të dënuar me nga 25 vite burg, për vrasje, objekt i punës së Njësisë së Kërkimit.

Pjetër Pacani, i dënuar me 25 vjet burgim.

Në datën 18 janar 2011, pranë një karburanti në autostradën Lezhë-Tiranë, shtetasi Pjetër Pacani ka vrarë me armë zjarri shtetasit N. Z. dhe V. Gj. Gjykata e Rrethit Tiranë e ka dënuar me 25 vite burg, për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Jak Gjini, i dënuar me 25 vjet burgim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në datën 30 gusht 2003, në fshatin Tresh, Lezhë, shtetasi Jak Gjini ka vrarë me armë zjarri për motive të dobëta, shtetasin P. B. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë e ka dënuar me 25 vite burgim, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Besmir Xhebexhia, i dënuar me 25 vjet burgim.

Në datën 22.07.2000, Besmir Xhebexhia ka vrarë me armë zjarri, për motive të dobëta, vëllezërit A. N. dhe R. N. dhe ka plagosur rëndë duke i këputur krahun e djathtë, shtetasin H. N. Besmir Xhebexhia është dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës, me 25 vjet burgim, për veprën penale “Vrasja me dashje”.

J.V/Dosja.al

Shto Koment