Bota

Të çmendur pas orës së Gaddafit, shitet me çmim 7 herë më të lartë se vlera

Ora e Muammar Gaddafit është shitur për 7 herë më shumë se çmimi i saj i vërtetë.
Featured image of article: Të çmendur pas orës së Gaddafit, shitet me çmim 7 herë më të lartë se vlera Ish presidenti dhe ish kryeministri i Libisë Muammar Gaddafi

Një nga orët e zotëruara nga ish  Muamar Gadafi u shit në ankand për mbi 170 mijë euro, 7 herë më shumë se vlera e vërtetë e orës.

Vlera origjinale e orës me ari të bardhë 18 karat, është në fakt 20 mijë euro.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Ora e Muammar Gaddafit.

Në shiritin “Blue Tiffany”, ora ka një mbishkrim në arabisht: “Vetëm në kohë nevoje, do të gjeni lirinë”, të shoqëruar me firmën e Gaddafit.

B.N/dosja.al

Shto Koment