Aktualitet

“Të bashkuar punëtorët fitojnë”/ Naftëtarët e Ballshit marrin pagën e luftës: Megjithatë kjo është një arritje e vogël!

Naftëtarët e Ballshit kanë marrë pagën e luftës prej 400 mijë lekë, pasi protestuan për ditë me radhë.
Featured image of article: “Të bashkuar punëtorët fitojnë”/ Naftëtarët e Ballshit marrin pagën e luftës: Megjithatë kjo është një arritje e vogël! Foto të naftëtarëve të Ballshit

Tiranë- Pas protestave të njëpasnjëshme, më në fund naftëtarët e Ballshit kanë marrë pagën e luftës prej 400 mijë lekë. Ata shprehen se të bashkuar gjithmonë punëtorët fitojnë.

“Pas shumë zvarrtijesh morrën më në fund pagën e luftës. Të bashkuar punëtorët fitojnë. Pas shumë protesash morrëm pagën e luftës. Megjithatë kjo është një arritje e vogël.”, shprehen ata.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Naftëtarët e Ballshit protestuan për javë të tëra. Ata deklaruan se nuk kishin me  sçfarë të ushqenin fëmijët e tyre dhe kërkuan një zgjidhje nga shteti në këtë kohë pandemie. Para se të përhapjes COVID-19 natëtarët e Ballshit dhe punonjësit e nënstacionit të Poçemit ishin në protestë, pasi kishin shumë muaj pa marrë rrogat. Ata e ndëprenë protestën pasi kompania u dha tre pagat të prapambetura.

J.V/Dosja.al

Shto Koment