Politike

“Të ankohesh për një problem pa i dhënë zgjidhje quhet kuisje”, Rama zgjohet me një mesazh të koduar për opozitën

Në një postim në mediat sociale, Rama ka zgjedhur që të publikojë një thënie nga Presidenti i SHBA, Theodore Rososvelt.
Featured image of article: “Të ankohesh për një problem pa i dhënë zgjidhje quhet kuisje”, Rama zgjohet me një mesazh të koduar për opozitën Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që ti drejtohet me një mesazh të fshehtë opozitës. Në një postim në mediat sociale, Rama ka zgjedhur që të publikojë një thënie nga Presidenti i SHBA, Theodore Rososvelt.

“Të ankohesh për një problem pa i dhënë zgjidhje quhet kuisje”, është ky citimi i zgjedhur sot nga Rama që nënkupton një mesazh ndaj Opozitës së Bashkuar, e cila një ditë më parë refuzoi takimin në Këshillin Politik.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Thënia e Roosvelt

Një ditë ditë më parë Kryeministri Edi Rama zhvilloi dhe takimin e radhës me opozitën parlamentare në Këshillin Politik dhe u diskutua për marrëveshjen e 5 qershorit dhe ndryshimet kushtetuese. Rama kërkoi që në këtë takim të ishte dhe opozita e bashkuar, por kjo e fundit e refuzoi duke thënë se do ulën në tryezë sot në orën 17:00 ose nesër, nëse kreu i qeverisë është ende i hapur për diskutime. Rama dje pas takimit tha se sot do të votohet marrëveshja e 5 qershorit dhe ka mbyllur dyert opozitës për takime të tjera në KP, por ka kërkuar hapjen e listave.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment