Politike

FOTOLAJM/ Një dekret qëndron mbi tavolinë, podiumi ku do mbajë Meta fjalim

Po ashtu shihet se mbi tavolinë qëndron një dekret i mbuluar dhe përmbatja e tij nuk dihet, është një stilolaps që do firmosë dekretin dhe flamurin shqiptar.
Featured image of article: FOTOLAJM/ Një dekret qëndron mbi tavolinë, podiumi ku do mbajë Meta fjalim Tavolina në shesh

TIRANË- Një tavolinë e një foltore janë vendosur sot në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Po ashtu shihet se mbi tavolinë qëndron një dekret i mbuluar dhe përmbatja e tij nuk dihet, është një stilolaps që do firmosë dekretin dhe flamurin shqiptar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme në orën 17:00 nisi manifestimi në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, i organizuar nga Presidenti Ilir Meta, pasi ky i fundit e akuzon kryeministrin Edi Rama, për grusht shteti. Manifestimi do të zgjasë dy orë. Javët e fundit, Presidenti Ilir Meta i bëri thirrje popullit për të marrë pjesë në këtë manifestim dhe shprehej se shqiptarët duhet të jenë në shesh për të mbrojtur Kushtetutën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment