Aktualitet

“Tani mund të lidh këpucët”! Humbi 42 kg, ish-deputeti Eduart Ndocaj flet për ndryshimin drastik: Kam bërë ndërhyrje dhe…

“Kaubojsi” ka treguar se ndryshimi i tij vjen si pasojë e një ndërhyrjeje dhe një diete drastike e ndjekur më pas.
Featured image of article: “Tani mund të lidh këpucët”! Humbi 42 kg, ish-deputeti Eduart Ndocaj flet për ndryshimin drastik: Kam bërë ndërhyrje dhe… Eduart Ndocaj

TIRANE– Ish-deputeti i Partisë Socialistë, Eduart Ndocaj ka pësuar një transformim mjaft të madh në fizik, pasi i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale.

“Kaubojsi” ka treguar sot për emisionin ABC e Mëngjesit, se ndryshimi i tij vjen si pasojë e një ndërhyrjeje dhe një diete drastike e ndjekur më pas.

Madje, ai ka bërë shaka duke u shprehur se tani mund të lidhë këpucët, duke qenë se barku i tij i rrumbullaksour nuk është më.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Eduart Ndocaj

Sipas Ndocajt pesha e madhe ishte e papërballueshme dhe transformimi tani, është aq i madh saqë shumë miq e kanë ngatërruar me vëllain e tij.

Kam humbur 42 kg nga data 20 janar deri tani. Katër muajt e parë është rënia drastike, pastaj më e ngadaltë. Mbipesha është problem kryesor që mora këtë vendim. Ishte e papërballueshme. Kam bërë ndërhyrje dhe është një dietë drastike që e mbaj gjithmonë. Erdhën ca miq nga Trisete në Milano, kishim gati 3 vite që nuk takoheshim dhe më pyetën kur vjen vëllai. Është në punë dhe vjen vonë. Duam të bëjmë një foto me deputetin. Atë 120 kg, e gjeni në  foto i thashë.  Nuk dua të përdor atë që thotë kryeministri, por është rilindje. Tani mund t’i bëjë të gjitha, lidh edhe këpucët. Më përpara i merrja një numër e gjysmë më të madh”, tha Ndocaj.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment