Argetim

Taksitë britanike të Brighton-it, kanë nisur të vizitojnë veriun e Shqipërisë

‘The Argus’ shkruan se taksitë e Brighton, taksitë britanike gjatë kësaj vere janë parë në disa zona të Shqipërisë së veriut.
Featured image of article: Taksitë britanike të Brighton-it, kanë nisur të vizitojnë veriun e Shqipërisë Taksitë e Brighton

TIRANË- Një gazetë brianike ka shkruar një artikull rreth udhëtimive në Shëqipëri, sesa e lehtë dhe komode është të udhëtosh me makinë drejt vendit tonë nga Anglia krahasuar me rrugët e tjera, is përshembull, me target ose avion.

‘The Argus’ shkruan se taksitë e Brighton, taksitë britanike gjatë kësaj vere janë parë në disa zona të Shqipërisë së veriut.

Pra çdo turisti britanik por jo vetëm, edhe shqiptarëve që jetojnë në Angli i duhet të udhëtojë rreth rreth 1.700 milje nga Brightoni deri në Shqipëri një hapësirë q ë këkron rreth 28 orë për t’u bërë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një burrë që shkrepi fotografinë e kësaj makine, tha: “Jam i sigurt se ka një shpjegim krejtësisht të arsyeshëm, por pse po përdoret një taksi Brighton dhe Hove në veri të Shqipërisë?”
Ky udhëtim në këtë rrugë që realizohet për 28 orë kushton rreth 550, por është një shumë që nuk ka të llogaritur brenda shpenzimet e tjera.

Burimi: The Argus
A.C/Dosja.al

Shto Koment