KRYESORET

Turqi

Bota 19 Prill 2022, 07:05

Ofensivë turke kundër kurdëve në Irakun verior

Ushtria turke ka nisur një ofensivë të re tokësore dhe ajrore kundër Partisë së Punës të Kurdistanit (PKK) në Irakun verior. PKK-ja është e ndaluar dhe konsider...

Art&Argëtim 22 Nëntor 2021, 13:48

Orhan Pamuk rrezikon 3 vite burg

TURQI- Laureati i çmimit Nobel në Letërsi, Orhan Pamuk, po hetohet nga shteti turk për “fyerje” të themeluesit të Turqisë moderne dhe tallje me flamurin ...

Bota 1 Korrik 2021, 06:33

TURQI– Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Turqi ku një prononcim për një emision i ka kushtuar qytetarit turk arrestimin dhe burgosje. Qytetari me iniciale E...

Bota 28 Maj 2021, 10:02

Turqi: Skandali me mafian cënon Erdoganin

Mafiozi më i njohur turk, Sedat Peker ka publikuar video me të dhëna për lidhjen e qeverisë me mafian. Presidentit Erdogan dhe ministrit të Brendshëm, Soylu tan...

Bota 6 Maj 2021, 15:21

TURQI-Operacionet intensive  për kapjen e bosit të kriptmonedhës Faruk Fatih Özer vazhdojnë. Ai dyshohet së fshihet prej dy javësh në Shqipëri bashkë me një ser...

Bota 7 Shkurt 2021, 13:57

TURQI-Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se do ta bëj vendin një nga 10 ekonomitë më të mëdha në botë. Sipas Anadolu Agency, Erdogan ka thë...

Bota 23 Janar 2021, 11:16

Kthesë në politikën e jashtme të Turqisë

TURQI– “Një sinjal i mirë për stabilitetin në të gjithë rajonin”: Kështu e vlerësoi ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas rezultatin e takimit me homologun tur...

Bota 16 Janar 2021, 15:04

TURQI-Turqia do të përsërisë propozimin e tij për të krijuar një grup të përbashkët pune me SHBA-në për të diktuar mbi anën teknike të sistemeve të mbrojtjes ru...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV