KRYESORET

shba

Bota 31 Mars 2022, 07:12

FOTO/ Qindra ukrainas mbërrijnë në Meksikë

UKRAINË- Pamje të qindra ukrainasve që kanë mbërritur në Meksikë pasi u larguan nga lufta e vazhdueshme në vendin e tyre. Sipas Sky News kjo vjen pasi Ukra...

Bota 25 Mars 2022, 09:17

BE arrin marrëveshje për gaz me SHBA-në

SHBA– Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë arritur të premten një marrëveshje të madhe për gazin e lëngshëm natyror, si përpjekje për të zvogëlu...

Bota 24 Shkurt 2022, 19:52

Lufta në Ukrainë, SHBA dëbon diplomatin rus

SHBA- SHBA dëboi diplomatin nr. 2 në ambasadën ruse në Uashington. CNN shkruan se kjo është një përgjigje ndaj Rusisë, e cila dëboi diplomatin e rangut të dytë ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV