KRYESORET

rusia

Editorial 1 Mars 2022, 10:28

E ardhmja e vjedhur e Rusisë

Nga Joschka Fischer“Project Syndicate”Presidenti rus Vladimir Putin ka bërë zgjedhjen e tij. Ai ka nisur luftën kundër Ukrainës. Ky është një moment vendimtar p...

Bota 25 Shkurt 2022, 15:50

Rusia u pezullua nga Këshilli i Evropës

STRASBURG- Rusia është pezulluar nga Këshilli i Evropës. Lajmi u dha ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio. Këshilli i Evropës u formua pas Luftës së Dytë Bo...

Bota 25 Shkurt 2022, 14:48

HARTA: Si e rrethoi Rusia Ukrainën

KIEV- Rusia, me një taktikë të “mbytjes”, bëri të padobishme çdo përpjekje të Ukrainës për t’u mbrojtur. Kjo pasi ai pushtoi vendin nga...

Bota 26 Maj 2021, 20:32

COVID-19: Rusia fillon vaksinimin e kafshëve

MOSKË– Rusia ka filluar vaksinimin e kafshëve kundër koronavirusit! Në mars, Rusia njoftoi se kishte regjistruar atë që tha se ishte vaksina e parë n...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV