LIVE UPDATES

horoskopi

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

1 janar 2020/ Horoskopi parashikon gjëra konkrete, ja të BEKUARIT e Zodiakut që do të kenë shumë dashuri - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

1 janar 2020/ Horoskopi parashikon gjëra konkrete, ja të BEKUARIT e Zodiakut që do të kenë shumë dashuri

1 Janar 2020, 07:00 Nga DOSJA
1 janar 2020/ Horoskopi parashikon gjëra konkrete, ja të BEKUARIT e

Dashi

Dite shume e bukur dhe e mbushur me emocione pa mbarim kjo e sotmja për te dashuruarit. Edhe vete do e kuptoni se nuk mund te bëni dot pa njeri-tjetrin. Beqaret do vazhdojnë te njihen edhe me tepër me një person qe kane njohur para disa kohesh, por pa hedhur ende ndonjë hap konkret. Financat duhen pasur me ne vëmendje se kurrë me pare.

Demi

Ende nuk do vije pasioni i zjarrte ne jetën tuaj ne çift sot, por gjithsesi atmosfera do jete e ngrohte dhe mosmarrëveshje nuk do ketë. Beqaret do joshin pa fund çdo person qe do iu dale para dhe me siguri qe do ketë edhe nga ata qe do ju pëlqejnë pa mase. Situata financiare do konsolidohet tej mase. Kjo fale perkujdesit tuaj, por edhe fale ndihmës se disa familjareve.

Binjaket

Ndikimi i planetëve do jete mjaft pozitiv gjate kësaj dite për jetën tuaj ne çift. Do jeni me tolerante dhe me te hapur ta dëgjoni atë qe keni ne krah. Nëse vazhdoni kështu gjerat do ecin gjithnjë e me mire. Beqaret duhet te bëjnë kujdes me çdo gjest sot kur te ndodhen ne ambiente me persona te panjohur. Dikush do iu vere re çdo detaj. Financat do jene shume te mira.

Gaforrja

Jeta ne çift do jete si zakonisht sot. Mos kërkoni ne asnjë moment te impononi mendimin tuaj sepse situata mund t’iu dale menjëherë jashtë kontrollit. Beqaret do jene te paqëndrueshëm ne mendime dhe nganjëherë me shume impulsive sesa duhet. Nuk do ja arrijnë te ndryshojnë status. Financat do jene disi me te ekuilibruara megjithatë duhet pasur sërish kujdes.

Luani

Do jeni te dy ne humor gjate kësaj dite dhe klima ne çift do behet edhe me pasionante sesa ka qene. Kënaqësitë do jene te mëdha. Beqaret do jene te paqëndrueshmen ne mendime dhe nuk do përfitojnë aq sa duhet nga ftesat qe do iu bëhen. Ne planin financiar, një ndihme e familjareve, do ua ndryshoje menjëherë situatën. Përfitoni për te shlyer disa borxhe.

Virgjeresha

Dite goxha e ndërlikuar kjo e sotmja për personat qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk do shkoje ashtu si ata e kishin menduar. Beqaret ka rrezik te dashurohen pas disa personave pa vlere dhe qe nuk mund t’iu sigurojnë asnjë te ardhme te qëndrueshme. Ne planin financiar gjendja do jete e paqëndrueshme duke qene se nuk do ndaleni se shpenzuari.

Peshorja

Mos u tregoni posesive sot ne jetën tuaj ne çift sepse partneri nuk do jete aspak i duruar dhe debatet do jene te zjarrta. E gjithë ajo qe keni ndërtuar deri me sot mund te shkatërrohet ne disa minuta. Beqaret qe ëndërrojnë te vendosin se shpejti një unaze ne gisht do jene me fat. Edhe gjendja financiare jo vetëm qe do stabilizohet, por mund te ketë edhe disa përmirësime.

Akrepi

Nëse tregoheni besnike dhe sa me te sinqerte me partnerin tuaj sot, marrëdhënia ne çift do ketë përmirësime. Mund te bëhen edhe propozime për t’i çuar gjerat me tej. Beqaret do kenë një dite intensive dhe te mbushur me emocione. Me buxhetin duhet te merreni me tepër nëse doni ta mbani te stabilizuar. Ne asnjë mënyrë mos e teproni me shpenzimet.

Shigjetari

Dita e sotme do jete me diell për çiftet. Do e harxhoni gjithë kohen e lire për te diskutuar me partnerin dhe për t’u dashuruar qetësisht. Beqaret do gjendjen përpara një zgjedhjeje te vështirë e cila mund t’ua ndryshoje tërësisht jetën. Gjendja e financave nuk do jete as e shkëlqyer, por as e keqe. Gjithsesi investimet duhet lënë për me vone.

Bricjapi

Do i lini pas mosmarrëveshjet dhe debatet qe keni pasur ne çift dhe do filloni te mendoni vetëm për te siguruar një te ardhme te ndritur. Yjet do jene ne anën tuaj. Beqaret do e kërkojnë shume larg dashurinë, pa e kuptuar se ai ndodhet shume me afër nga sa ata mendonin. Për financat do përkujdeseni mjaft. Situata do vije duke u përmirësuar.

Ujori

Çështjet e dashurisë do shkojnë me se miri gjate kësaj dite, si për ju qe jeni ne çift ashtu edhe për beqaret. Do jene planetët ata qe do mendojnë ne çdo moment t’iu kënaqin. Mundohuni ta shfrytëzoni çdo minute sikur te ishte e fundit. Financat do jene te mira vetëm nëse shpenzoni me kujdes dhe maturi. Po e tepruar do përballeni me probleme.

Peshqit

Priten ndryshime te rëndësishme sot ne jetën sentimentale te çifteve. Partneri do ju çoje neper vende mjaft romantike dhe mund t’iu beje propozime interesante. Beqaret nga ana tjetër duhet t’i mbajnë këmbët ne toke dhe nuk duhet te ëndërrojnë gjera te pamundura. Lëreni dashurinë te vije vete tek ju. Ne planin financiar do jeni te kujdesshëm dhe nuk do keni probleme. Marre nga Portalb

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 1 janar 2020 horoskopi 1 janar 2020

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS