LIVE UPDATES

ermal mamaqi

Art&Argëtim 4 Dhjetor 2020, 12:46

PRISHTINE- Gazetari Berat Buzhala i është bashkuar reagimeve në rrjet pas publikimit të shifrave për pagesën e kursit të “suksesit” nga aktori Ermal Mamaqi. Në ...

Art&Argëtim 4 Dhjetor 2020, 10:53

TIRANË– Gazetari investigativ Artan Hoxha ka shprehur habinë me kursin e ofruar nga aktori i humorit, Ermal Mamaqi për të gjithë ata persona që duan të bëh...

Aktualitet 1 Prill 2020, 07:17

Tiranë- Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, mbërmjen e djeshme në emisionin “Open” të Eni Vasili, ka zhvilluar një bisedë të shkurtër edhe me Ermal Mamaqin, pasi ky ...

Art&Argëtim 2 Shkurt 2020, 16:44

TIRANË– Aktori Ermal Mamaqi mbajti mbrëmjen e së mërkurës premierën e filmit të tij “I love Tropoja”, në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Por disa komente ...

Art&Argëtim 31 Janar 2020, 18:50

TIRANË– Prezantuesja Rudina Magjistari kishte të ftuar mbrëmjen e sotme në emision e saj Ermal Mamaqin dhe disa nga aktorët e tjerë të premierës “I Love Tr...

Art&Argëtim 12 Janar 2020, 07:33

TIRANË– Disa javë më parë, kryefjalë e mediave rozë u bë sherri mes dy shokëve të ngushtë, Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut.I ftuar në “Shiko kush luan”, Bes...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“80% e librave s’kanë asnjë vlerë”, Ermal Mamaqi s’ndalet pas debatit për romanin: Harxhoni një muaj kohë kot, mos - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“80% e librave s’kanë asnjë vlerë”, Ermal Mamaqi s’ndalet pas debatit për romanin: Harxhoni një muaj kohë kot, mos

1 Maj 2020, 09:36 Nga DOSJA
“80% e librave s’kanë asnjë vlerë”, Ermal

TIRANË Aktori Ermal Mamaqi, duket se është i vendosur për të treguar faktin, se jo çdo libër që botohet është i vlefshëm dhe duhet lexuar. Pasi pranoi publikisht se romanet janë për pensionistët dhe të pasurit, dhe u kryqëzua nga botues e ndjekës për deklaratën e tij, Ermal Mamaqi ka vendosur të këmbëngulë në idenë e tij, dhe të mos dorëzohet.

Në një video të publikuar në profilin e tij në rrjete sociale, Ermal Mamaqi e fillon mesazhin e tij me thumbime ndaj botuesve që u prekën nga fjala e tij për romanet, e më pas përmend se nga 2 milion botime të librave në vit, 80 % e tyre janë pa vlerë, dhe njerëzit duhet të zgjedhin cilin libër të lexojnë.

“Para së gjithash uroj që ky mesazhi të mos merret përsëri për keq. Bekuar qofshin romanet dhe ata që i bëjnë dhe i shesin, amennn…. Janë dy milion libra në vit që botohen në botë, çdo vit. I bie nga 4700 libra në ditë. Edhe ju po më thonë që çdo libër nga këto ja vlen për t’u lexu, çdo libër nga këto është i mirë. Domethën duhet të lexohet, vetëm pse është i botuar është me vlera. Jo mor jo po jua them 80 % e atyre nuk kanë asnjë vlerë. Edhe spo jua them unë, këtë e thonë mjeshtrat. Kështu që mos lexoni cdo gjë që ju vjen në dorë, bëhuni shumë selektiv, që ato që të lexoni t’ja vlejnë….Kështu që nëse shef një film të keq ke harxhu një ditë kohë, ama nëse ke lexuar një libër të keq ke harxhu një muaj kohë,”- janë fjalët e shkëputura nga video e Ermal Mamaqit.

 

 

Linku në bio?

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

Ndërkohë disa ditë më parë aktori replikoi dhe me botuesen Arlinda Dudaj, e cila e etiketoi si diskriminues krahasimin e Ermal Mamaqit për librat, duke bërë një koment të gjatë lidhur me këtë fakt. Arlinda Dudaj i është kthyer publikisht aktorit, duke mos lënë gjë pa i thënë, për predikimin e mosleximit dhe diskriminimin moshor. Ajo e ka cilësuar sjelljen e Mamaqit të pabesueshme, dhe nuk ka lënë pas as ironitë ndaj aktorit.

R.L/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz aktori arlinda dudaj ermal mamaqi leximi i romaneve leximi selektiv librat moderatori aktori arlinda dudaj ermal mamaqi leximi i romaneve leximi selektiv librat moderatori

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 1 Maj 2020, 08:26

TIRANË- Ish-banorja e Big Brother Xhensila Pere, zgjedh shpesh të rrëmbejë vëmendjen e ndjekësve të saj me foto provokuese. E gjendur në karantinë, ish- ba...

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS