KRYESORET

ciljeta

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

3 vite romancë intensive, Alban Hoxha ndahet nga Çiljeta Xhilaga - Art&Argëtim
KRYESORET
Art&Argëtim

3 vite romancë intensive, Alban Hoxha ndahet nga Çiljeta Xhilaga

4 Prill 2019, 11:04 Nga DOSJA
3 vite romancë intensive, Alban Hoxha ndahet nga Çiljeta Xhilaga

Ndahet këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga nga portieri i Partizanit, Alban Hoxha.

Çifti nuk e kishte pranuar asnjëherë publikisht lidhjen, ama fotot dhe dëshmitë e miqve të çifti nuk kanë lënë vend për sekrete.

Gazeta Shqiptare shkruan se Albani dhe Çiljeta kanë kohë të ndarë. Detaji që nuk na ka shpëtuar ne të Dosja.al ka të bëjë me Instagramin e të dyve.

Çiljeta dhe Albani vazhdojnë t’a ndjekin njëri-tjetrin në Insta. Le të shpresojmë që është vetëm një sherr i momentit…

Historia e tyre e dashurisë ka nisur 3 vite më parë, një lidhje e konsoliduar e pranuar edhe nga familjet e tyre. Albani dhe Çiljeta kanë bashkëjetuar më shumë se dy vjet me njeri-tjetrin, edhe pse nuk kanë kometuar asgjë për marrëdhënien e tyre.

Në vitin 2016 të dy nisën të komentonin në fotot e njeri- tjetrit dhe Çiljeta ishte një ndjekëse e rregullt e futbollit në ndeshjet e Partizanit, madje në një deklaratë publike e quajti ‘Dashuria ime’ dhe Albani ia ktheu duke pranuar se këngët e saj janë shumë të bukura në një intervistë.

Marrëdhënia e tyre u zyrtarizua në 2018, kur Çiljeta postoi një foto të dorës më një unazë të madhe, dhuratë kjo nga Albani dhe vazhduan postimet e duarve të tyre së bashku. Albani gjtihashtu vendosi të prezantonte Çiljetën sit ë dahsurën e tij në festën e 30- vjetorit, mes miqëve dhe familjarëve. Pas këtyre e kuptuam se lidhja ishte zyrtarizuar tashmë. Disa muaj më parë ajo tregoi edhe planet e dasmës duke i shprehur hapur si ajo pëlqen ta organizojë ditën e lumtur të jetës, në mënyrën më romantike.

Historia e tyre e dashurisë nuk ishte kaq e bukur, mes shumë lajmeve në media ata patën edhe një ndarje të përkohshme në tetorin që lamë pas, pasi Albani u kap mat në një lokal nate me një vajzë tjetër, atëherë Çiljeta mori vendimin e ndarjes, por nuk u mor vesh se si shkoi historia e tyre pas kësaj. Ndoshta kjo zënkë ka vazhduar deri më sot…

(f.g./dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 4 Prill 2019, 08:21

‘Burrë tirons apo kosovar’, ja kë zgjedh Fifi

Fifi është nga ato këngëtaret që ka spikatur shumë që pas bashkëpunimit me djemt e Thre Dots ku në krye është Flori Mumajesi. Kohët e fundit zërat kanë përfolur...

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë

Tifozët

Trafikimi i qenieve njerëzore, Kim: Shqipëria ka ende punë për të bërë, SHBA s'ndalon ndihmën

Trafikimi i qenieve njerëzore, Osmani: Rrjetet kriminale kanë shfrytëzuar mungesën e rendit

Meta thirrje prokurorive: Hetoni trafikimin e qenieve njerëzore, fëmijët në rrezik

Zgjedhja e pasardhësit, Meta: Kuvendi të bëjë punën e tij, Opozita më e mirë janë shqiptarët

"Kush e bëri hapin e parë?"/ Pajtimi me Kim, Meta: S'shoh asnjë problem...

Tifozët terror në Tiranë, nën pushtim kryeqytetin, kros tek Kryeministria

Aksident i trefishtë në Vlorë, makinat bëhen 'copash' në Skelë, shkak shpejtësia

Makina e policisë e dhunuar, gjendet një thikë në vendngjarje

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar